Hodowla komórek macierzystych 0

Jak przebiega proces wzrostu komórek?

  • Hodowane w wielopoziomowych naczyniach komórki macierzyste MIC-1 znajdują się w ściśle dobranej pożywce hodowlanej. Pojemniki z komórkami umieszczone są w specjalnych inkubatorach z możliwością pełnej kontroli:

- temperatury,

- stężenia CO2.

W inkubatorach, dzięki filtrom powietrza i systemowi monitoringu czystości, panują aseptyczne warunki, a praca odbywa się w systemie zamkniętym.

  • Komórki MIC-1 w momencie osiągnięcia maksymalnego wzrostu są pasażowane, czyli przenoszone do nowych naczyń. Takie operacje wykonywane są w specjalnych komorach laminarnych.
  • W komorach laminarnych praca odbywa się w warunkach jałowy a krążące powietrze jest sterylizowane na specjalnych filrach. Wyposażone są one w lampy ultrafioletowe, które włącza się bezpośrednio przed pracą.
  • Pasażowanie komórek przeprowadzane jest przy użyciu metody enzymatycznej. Warunki tego procesu zostały dobrane specjalnie dla naszych komórek, a wykorzystywany enzym delikatnie odkleja komórki nie uszkadzając ich.
  • Część komórek pozostaje w pojemnikach hodowlanych dając początek nowej hodowli. Uzyskane komórki zostają dokładnie od płukane z pozostałości pożywki hodowlanej, zliczone w automatycznym liczniku komórek (aby uzyskać ich dokładną liczbę) i zawieszone w sterylnej wodzie.Komórki odpłukane z pożywki poddawane są procesowi sonifikacji, czyli działaniu ultradźwięków. Dzięki temu następuje uwolnienie cennych składników komórek między innymi aktywnych czynników białkowych. W otrzymanym składniku biodermokosmetycznym mierzone jest stężenie białka, a na koniec następuje jego standaryzacja.
  • Komórki odpłukane z pożywki poddawane są procesowi sonifikacji, czyli działaniu ultradźwięków. Dzięki temu następuje uwolnienie cennych składników komórek między innymi aktywnych czynników białkowych. W otrzymanym składniku biodermokosmetycznym mierzone jest stężenie białka, a na koniec następuje jego standaryzacja.

Komentarze do wpisu (0)

Promocje
Zestaw Face Complete
Zestaw Face Complete
533,00 zł 342,00 zł
szt.
Zestaw Face and Eyelashes
Zestaw Face and Eyelashes
573,00 zł 373,00 zł
szt.
Zestaw  domowe SPA
Zestaw domowe SPA
817,00 zł 424,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl