Hodowla komórek macierzystych 0

Jak przebiega proces wzrostu komórek?

  • Hodowane w wielopoziomowych naczyniach komórki macierzyste MIC-1 znajdują się w ściśle dobranej pożywce hodowlanej. Pojemniki z komórkami umieszczone są w specjalnych inkubatorach z możliwością pełnej kontroli:

- temperatury,

- stężenia CO2.

W inkubatorach, dzięki filtrom powietrza i systemowi monitoringu czystości, panują aseptyczne warunki, a praca odbywa się w systemie zamkniętym.

  • Komórki MIC-1 w momencie osiągnięcia maksymalnego wzrostu są pasażowane, czyli przenoszone do nowych naczyń. Takie operacje wykonywane są w specjalnych komorach laminarnych.
  • W komorach laminarnych praca odbywa się w warunkach jałowy a krążące powietrze jest sterylizowane na specjalnych filrach. Wyposażone są one w lampy ultrafioletowe, które włącza się bezpośrednio przed pracą.
  • Pasażowanie komórek przeprowadzane jest przy użyciu metody enzymatycznej. Warunki tego procesu zostały dobrane specjalnie dla naszych komórek, a wykorzystywany enzym delikatnie odkleja komórki nie uszkadzając ich.
  • Część komórek pozostaje w pojemnikach hodowlanych dając początek nowej hodowli. Uzyskane komórki zostają dokładnie od płukane z pozostałości pożywki hodowlanej, zliczone w automatycznym liczniku komórek (aby uzyskać ich dokładną liczbę) i zawieszone w sterylnej wodzie.Komórki odpłukane z pożywki poddawane są procesowi sonifikacji, czyli działaniu ultradźwięków. Dzięki temu następuje uwolnienie cennych składników komórek między innymi aktywnych czynników białkowych. W otrzymanym składniku biodermokosmetycznym mierzone jest stężenie białka, a na koniec następuje jego standaryzacja.
  • Komórki odpłukane z pożywki poddawane są procesowi sonifikacji, czyli działaniu ultradźwięków. Dzięki temu następuje uwolnienie cennych składników komórek między innymi aktywnych czynników białkowych. W otrzymanym składniku biodermokosmetycznym mierzone jest stężenie białka, a na koniec następuje jego standaryzacja.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl